Kek me qershi dhe kajsi

 

Keku do dy gjëra: çokollatë ose fruta. I vetëm nuk të shijon aspak.

Sot do të përgatisim kek me qershi dhe kajsi, duke qenë se kekun me çokollatë e kemi mbuluar.

 

Përbërësit

45 gr miell tërshëre

60 gr sheqer kaf

125 gr kajsi të grira, të thata

440 gr qershi të grira, të thata

375 ml qumësht i skremuar

325 gr miell

2 lugë çaji kanellë

 

Përgatitja

  1. Përzieni në një tas miellin e tërshërës, sheqerin, kajsitë, qershitë, qumështin. Mbulojeni për 2 orë dhe përziejeni herë pas here, derisa të jetë bërë e butë.
  2. Sitni miellin dhe kanellën, pastaj përziejini me përzierjen e mësipërme.
  3. Masën e përgatitur hidheni në një enë me formë, dhe piqeni në 180 gradë për rreth 45 minuta, derisa të jetë pjekur mirë.

Tags:

Shendetshmerisht
  • Show Comments (0)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

Ads

You May Also Like

Quinoa Tabbouleh

Duke u pergatitur per veren eshte e rendesishme te marrim vlerat ushqimore te nevojshme ...

The lazy breakfast solution

This is even before coffee so readers beware. I am the type of person ...

Receta bazike: Pandispanja

Kemi dashur të ndajmë disa receta tortash me ju, por fatkeqësisht krahas recetës së ...

Musakaja tradicionale greke

Nuk është nevoja të bëjmë prezantime për këtë gatim tradicional grek, por i përgatitur ...

Pule me speca qe te ngelet ne mendje

Para 3 vitesh per festen e Krishtlindjeve, mikesha ime me e mire kishte gatuar ...