Ne nje buke me shume fara te thekur (jane ca qe jane si te shtypura dhe te forta – super fantastike) dhe lyejni me pak kos te ftohte, hidhini siper mjalte, kripe, piper te fresket dhe lajthite e pjekura.

Nese nuk dini si te piqni lajthite, ne nje tigan te nxehte thjeshte hidni lajthite e qeruara, trazojini here pas here dhe hiqini – jo me shume se 2 minuta.

Ku ka me thjesht?

Shendetshmerisht
  • Incognito Chef

    In house chef

    Food enthusiast - your average corporate career junkie with some weird taste in food. Tasty healthy food that can be done quickly, with the least amount of mess and easy breezy.

Ads

You May Also Like

Kasatë me fruta

Nuk më kishte rënë ndërmend të grija dhe ngrija fruta, derisa u ndodha një ...

Tost me djathe dele dhe domate te furres

Buka e thekur ka dicka, qe perhere eshte nje nder gjerat me te mira ...

Tosti me i mire ne bote – Tost me Avokado

Kjo recete ska as shkence as as njohuri te zgjeruara ne fushen e kulinarise. ...

Brownie me Nutella & Ferrero Rocher

Çudi si kemi ndejtur kaq gjatë pa ju dhënë një recetë me Nutella. Tani ...