Tost me dardhe, spec djeges dhe gjalp

Ok keto tostet jane fantastike! Pse do do thoni ju? Sepse shume thjesht i jep nje shije “gurmet” cdo ushqimi me disa perberes super te thjeshte te kombinuara sikur coc po bejme.

Ne kete rast, per tost perdorni vetem buke integrale me shume fara – pasi ato farat e tostuara marrin nje super shije tjeter, qe nuk di ctu them.

Thekni buken. lyejeni me gjalp, hidhini speca djeges te thare siper, prisni dardha shume holle dhe pakez mjalte sa per nje cik embelsi.

Kaq

Shendetshmerisht
  • Incognito Chef

    In house chef

    Food enthusiast - your average corporate career junkie with some weird taste in food. Tasty healthy food that can be done quickly, with the least amount of mess and easy breezy.

Ads

You May Also Like

Nutella: The delicious combination

Happy Nutella Day. This post is less about cooking and more about this unconditional ...

Petulla me çokollatë, nga Gordon Ramsay

Ndër shefat më të njohur dhe më intimidues në botë, Gordon Ramsay e ka ...

Receta bazike: Salca beshamel

Është nga salcat më të njohura e të përdorura, që çdo person i cili ...

Kukurec

Këtë fundjavë Pashkësh ortodokse kemi zgjedhur vetëm receta tradicionale greke, jo të padëgjuara nga ...

Si te gatuajme Kulacka ne tigan

E gjithe kjo histori nisi te djelen ne mengjes kur u zgjova me nje ...

Kek me banane me dopjo cokollate

I jemi qepur embelsirave sot mqs eshte e hene, cte bejme, na zuri. Nga ...