Mengjesi perfekt me tershere dhe qumesht

Ka shume menyra qe qarkullojne se si te besh nje tershere perfekte per mengjes por me duket se kompleksohen pak me shume sec duhet. Ca muaj me pare, postova dhe une tersheren e nates per te cilen kam arritur te kuptoj qe harroj edhe nuk e vendos te zbutet.

Ne baze te ketij problemi, gjeta nje zgjidhje: Marr tershere nga ato qe jane te imeta. Sa me e imet qe eshte, aq me shpejt zbutet. Me kete qasje ama, duhet te pershtatemi ne menyre qe ajo qe do hame mos te behet e merzitshme

Cfare na duhet:

 1. Tershere
 2. Qumesht (ketu do ju keshilloja te eksperimentoni me qumeshte te ndryshem ne varesi te “midesë” – full fat, low fat, soy etj etj)
 3. Banane
 4. Fruta te thata
 5. Boronica ose luleshtrydhe ose rrush ose cdo lloj fruti ne kete familje
 6. Cdo gje tjeter qe mund ta mendoni

Si behet:

 1. Merrni te gjitha edhe hidhini ne nje tas
 2. Hajeni ne moment
Shendetshmerisht
 • Incognito Chef

  In house chef

  Food enthusiast - your average corporate career junkie with some weird taste in food. Tasty healthy food that can be done quickly, with the least amount of mess and easy breezy.

 • Show Comments (0)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

 • name *

 • email *

 • website *

Ads

You May Also Like

Extremely Addictive Peanut Butter and Jelly French Toast

Peanut butter and jelly is a matter of life and death foodgazm – you ...

[Gallery] A hole in one – Cute Fried eggs with a hat

Also known by waay to many creative names “toad in the hole”, “gashouse eggs”, ...

Pankakes me kos dhe shege

Pankakes, petulla, whatever – I quajme si te doni. Te preferuarat e mija jane ...

Tershere e nates.

Te gjithe e dine qe mengjesi eshte nje nga momentet me pertace te dites. ...

Toste Fantastike

Ne vijim te Tostit me te Mire ne Bote me dhane ca njerez ca idera ...