Tosti me i mire ne bote – Tost me Avokado

Kjo recete ska as shkence as as njohuri te zgjeruara ne fushen e kulinarise. Mjafton te merrni nej cope buke te mire – mundesisht nga ato buket e fshatit – po zgjidhni buke qe kan pak shije. Thekeni nga te dyja anet – une do preferoja ta thekja ne tigan me pak vaj ulliri dhe, me pirun, shtypni avokado siper. Tregohuni shume bujar me avokadon ama!

Ne fund, pak vaj ulliri, pak kripe, pak piper dhe pak fara te specit te kuq.

Kaq ishte.

Tags:

Shendetshmerisht
  • Incognito Chef

    In house chef

    Food enthusiast - your average corporate career junkie with some weird taste in food. Tasty healthy food that can be done quickly, with the least amount of mess and easy breezy.

Ads

You May Also Like

Kek me banane me dopjo cokollate

I jemi qepur embelsirave sot mqs eshte e hene, cte bejme, na zuri. Nga ...

Kruasant: Metoda e shkurtër

A mund të biem të gjithë dakord që kruasantët janë ushqimi i përkryer për ...

Kek me banane

Keku me banana mund të jetë nga ëmbëlsirat më të shëndetshme. Mund ta shoqëroni ...

Kafe irlandeze

Kafe Irlandeze

Ne keto dite te ftohta dimer ska gje me te mire sesa ta nisesh ...

Roasted tomatoes & goat cheese toast

There is something about toasted bread that has always had my fancy. From simple ...