3 Pasta verore qe kemi pritur gjithe vitin per ti bere

Gjate veres jane teresisht normale pushimet verdalle, dhe ku ka me mire nese jeni me nje qerre me njerez, dhe gjeja me fantastike per te bere eshte darka ose dreka….ose ose nese ne fund te fundit, keni ftuar disa njerez ne shtepi dhe karakterizohet nga drita te uleta, vend i ajerosur ose teresisht i kondicionuar dhe shume kemisha lino…

….ama ne te njejten kohe keto jane ato pastat qe hahen ne momentet me te tmerrshme te korrikut dhe gushtit, kur kondicioneri ka vendosur te prishet, jeni skuqur dhe jeni bere si spec nga djeilli dhe eshte ora 12 e nates dhe jeni para frigoriferit duke ngrene me duar…

Ja keto jane ato pastat per te qene fancy po aq sa per ti ngrene me duar 😛

2

3

1

 

Tags:

Shendetshmerisht
  • Incognito Chef

    In house chef

    Food enthusiast - your average corporate career junkie with some weird taste in food. Tasty healthy food that can be done quickly, with the least amount of mess and easy breezy.

Ads

You May Also Like

Linguine Aglio Olio (vaj dhe hudhra)

Linguinet Aglio-Olio (ose Lignuine me vaj dhe hudhra – qe ne rastin konkret jane ...

Troftë me bajame

Kjo është një recetë që e kam marrë nga një libër kuzhine franceze, dhuratë ...

Salca tartar për fruta deti

Ndonëse mund të kemi dëgjuar për salcën tartar, nuk mund të themi që është ...

Eskallop viçi me limon

Më pëlqen të kem pjata të zgjedhura paraprakisht sa herë shkoj në restorante që ...

Kek me arra dhe shërbet

Kam një pyetje shumë të rëndësishme për ju: A mund të quhet një gatim ...

Zog pule ne furre me perime

Nje recete fantastike per nje darke per kater persona, ose edhe per tre nese ...