Si te gatuajme veze te skuqura te nje niveli tjeter

Vezet e skuqura per mua jane ushqimi me perfekt I cdo gjeje – praktikisht I kane te gjitha bashke, dhe me e bukura, behen gati menjehere. Gjithcka eshte si perhere, pak gjalp, pak vaj ulliri dhe veza.

E vetmja gje qe duhet te shtoni eshte nje lloj ereze. Erezat, ne nxehtesine e vajit, transformohen dhe I japin vajit nje shije tjeter, sikur nuk eshte vaj ulliri…

Hidhni vajin, shtoni pak paprika, sapo te nxehet, skuqni vezen sic dini vete.

Kur ta hidhni ne pjate, marinojneni vezen me kripe dhe piper, dhe shoqeroheni me pak djath dhe buke fshati.

Super fantastike dhe ne te njejten kohe nuk keni pse e vrisni mendjen nese digjet paprika pasi veza behet aq shpejt sa nuk arrin. Sic mund ta shihni, mund te perdorni gjithfare lloj erezash qe te transfromoni vajin ku vezet te skuqen.

Kaq kisha per sot. Nje fundjave te kendshme. Prisni #delicioustravels kete fundjave pasi nuk na rri ne nje vend.

Tags:

Shendetshmerisht
  • Incognito Chef

    In house chef

    Food enthusiast - your average corporate career junkie with some weird taste in food. Tasty healthy food that can be done quickly, with the least amount of mess and easy breezy.

Ads

You May Also Like

Domate të mbushura greke

Kemi dhënë recetën për kunguj të mbushur, dhe kemi dashur prej kohësh t’ju japim ...

Si te gatuajme Kulacka ne tigan

E gjithe kjo histori nisi te djelen ne mengjes kur u zgjova me nje ...

Sardele Seksi te marra ne dore

Ka dicka per kulturat e ndryshme qe me kenaq mua – nga se si ...

Souffle me djathë

Prezantimi i parë që kam pasur me souffle-në e famshme franceze s’ka qenë tamam ...

Smoothie me banane, ekspres dhe cashews

Kjo super smoothie me mbi 500 kalori ndihmon ta kaloni mengjesin si njerez me ...

Byreku më i thjeshtë në botë

Unë jam rritur me konceptin që të djelave shkohet nga prindërit, edhe mami bën ...