Hulumtimet e se shtunes mbrema 12.03

Disa nder faktoret qe me bejne qe te shkruaj kete postim eshte kryesisht i lidhur me faktin qe ka aq shume gjera verdalle sa nuk arrijme ti kalojme te gjitha. Hulumtimet e se shtunes mbrema perbejne ate periudhen kohore bosh midis drekes, gjumit te pasdites dhe drinks ne darke. Kam arritur te kuptoj qe shumica e njerezve jane online dhe ardallisen kot neper rrjete sociale ne kete kohe.

Si perfundim ne koken time keto jane disa gjera interesante, jo te lidhura domozdoshmerisht me ushqimin dhe absolutisht te kendshme:

 1. Nama sushi eshte nje vend goxha i kendshem nepermjet fotove qe e kam ne to-do listen e proves.
 2. KungFu Express sapo eshte hapur dhe gjithashtu duket nje gje interesante. Para disa kohesh isha ne Sofie dhe vitin e fundit ishte bere nje chain restorantesh ne te njejtin stil, qe ishin always full dhe ndryshe…ta shohim cfare eshte kungfu express…
 3. Isha ne Shijak dhe kam ngrene nje super berxolle, gatuar medium rare (ose fiorentine) se bashku me nje tave me zogj pule. Gjera goxha te kendshme. Restoranti ishte super gjigand ne hyrje te qytetit – emri sme vjen tani.
 4. Jane 5 gjera kryesore qe duhet te mesoni te beni ne kuzhine
  1. Te gatuash oriz
  2. Te preseh nje qepe
  3. Te mprehesh nje thike
  4. Heqja e halave te nje filetoje peshku
  5. Te besh pasta
  6. Te gjitha keto ua thote Gordon Ramsay – All time favourite chef of mine ne kete video

 

Nga ana tjeter postimet e fundit kete jave ishin:

Si te bejme spinaq me qiqra dhe veze te skuqur

spinaq-me-qiqra-dhe-veze-te-skuqur

Speciale e 8 marsit e sygjeruar nga @Pocifikim “Chocolate Ganache e embel si mamka”

8marsifb

Pasta me Spinaq dhe domate ne nje tigan

pasta-me-spinaq-dhe-domate

French toast i mbuluar me djathe krokant
french-toast

 

Kaq kisha une.

Enjoy the long weekend dhe na falni per gjysem shqip gjysem anglisht, por you know 😉

rawr

Shendetshmerisht
 • Incognito Chef

  In house chef

  Food enthusiast - your average corporate career junkie with some weird taste in food. Tasty healthy food that can be done quickly, with the least amount of mess and easy breezy.

Ads

You May Also Like

Sanduicet SMORES me banane

Kush nuk I ka qejf sanduicet? Po tostet? Po SMORE-et? Nese nuk I ke, ...

Vegan Raw Carob bon-bons

This is one of the easiest recipes for bon-bons with carob powder out there! ...

Chocolate souffle for the late night hungry souls

One of the most important and most dangerous things on late nights is hunger. ...

Sanduic me bejkon

Sanduic me bejkon.

Receta e rradhes super e thjeshte eshte ne nje nivele komplet tjeter me gjithe ...

Kek me cokollate si neper filma

I keni parasysh ato keket me cokollate, ose suffleete fantasike ose cfare do lloj ...

Kajmaklie me luleshtrydhe

Kajmaklia nuk është gjë tjetër veçse një kek-mafishe, i lehtë dhe i butë, i ...