Pop up receta – E kuqja e vezёs

Jam rritur me kёtё recetё dhe ende e dashuroj. Vetёm e modifikova duke shtuar ca dredhёza(luleshtrydhe).

Pёrbёrёsit:

• 2 tё kuqtё/verdha e vezё
• 1 luge gjelle sheqer (tё kaftё)
• Shume pak kakao

Pёrzieni tё gjithё pёrbёrёsit derisa masa tё ketё njё strukturё kremoze.(me mixer apo dorё)
Mund t’i hani vetёm vezёt me lugё apo edhe t’i kombinoni ato me ndonjё pemё/fruta.( psh.dredhёza siç bёra unё)
E sherbeva nё dy mёnyra te ndryshme.

Shendetshmerisht

Ads

You May Also Like

6 gabimet qe mund te shmangim gjate gatimit te salmonit

Sot per dreke hengra nje super fileto salmoni dhe mu kujtuan keto detaje mbi ...

Simple Dominican Yellow yummy Rice

When I say Dominican I think of Punta Cana, beautiful beaches, filled with crazy ...

Receta klasike: Waffle!

Një ëmbëlsirë e re që ka fituar popullaritet kohët e fundit është padyshim waffle, ...

Kukurec

Këtë fundjavë Pashkësh ortodokse kemi zgjedhur vetëm receta tradicionale greke, jo të padëgjuara nga ...

Amaretat, biskotat “cute”

Për çaj, për kafe, apo thjesht për të thyer atë urinë e mesnatës, që ...

Një “mesazh” për ty këtë Shën Valentin

Është e habitshme se sa gjëra unike mund të krijosh me petë sfoliat dhe ...