Pop up receta – E kuqja e vezёs

Jam rritur me kёtё recetё dhe ende e dashuroj. Vetёm e modifikova duke shtuar ca dredhёza(luleshtrydhe).

Pёrbёrёsit:

• 2 tё kuqtё/verdha e vezё
• 1 luge gjelle sheqer (tё kaftё)
• Shume pak kakao

Pёrzieni tё gjithё pёrbёrёsit derisa masa tё ketё njё strukturё kremoze.(me mixer apo dorё)
Mund t’i hani vetёm vezёt me lugё apo edhe t’i kombinoni ato me ndonjё pemё/fruta.( psh.dredhёza siç bёra unё)
E sherbeva nё dy mёnyra te ndryshme.

Shendetshmerisht

Ads

You May Also Like

Si te bejme omleten perfekte

E keni parasysh kur do robi nje mengjes te thjeshte dhe shume te mire? ...

“Oriz i zi” me çokollatë

S’merret vesh moti! Nga një fundjavë ku të gjithë ishim në plazh, duke marrë ...

Tutorial: Salads

Salads are so cool lately, so chic because so many people have made them ...

Salcat: Majonez me sriracha

Ne jeten tone (ose te pakten timen) nje pjese e rendesishme jane salcat qe ...