Si te pergatisim tzatziqin.

Si te pergatisim tzatziqin.

Cuditemi sesi kjo recete ska ardhur me perpara ne faqen tone teksa nuk ekziston gjallese ne Ballkan qe nuk e ka qef kete salc te mrekullueshme.

Pergatitja eshte e thjeshte, per kete ju duhet :

  • 500 gr kos i kulluar (jo shume).
  • 4 thelpinj hudher.
  • 1 kastravec i grire.
  • Kripe, Piper dhe Vaj Ulliri.
  • Koper/Majdanoz siper deshires (i prere holle).
  • Gjethe mente ( e prere, per ti dhene nje shije akoma me verore).
  • “Dy pika limoni” per nje shije me te vecante.

Ne momentin qe i keni te gjithe perberesit se bashku e vetmja gje qe ngelet eshte qe te gjitha kto te bashkohen se bashku ne nje tas dhe ta gezoni.

!!!Me Kujdes!!! Kjo recete vjen me nje rrezikshmeri te lart per tu ngrene me luge gjelle perpara televizorit.

Shendetshmerisht
  • A fresh graduate with a really serious degree and a sense of humor. With a bunch of summer experiences working in Martha's Vineyard's kitchens and a royal love for food.

Ads

You May Also Like

Biskota me portokall

Si  dimër që është, na duhet e gjithë vitamina C e mundshme. Nuk është ...

Vezë skoceze

Nuk kisha dëgjuar kurrë për këtë gatim, derisa e zbulova në botën e Youtube-t. ...

Koktejl karkalecash

Nga të gjitha ushqimet e detit, mund të them me siguri që karkalecat janë ...

The lazy breakfast solution

This is even before coffee so readers beware. I am the type of person ...

Musakaja tradicionale greke

Nuk është nevoja të bëjmë prezantime për këtë gatim tradicional grek, por i përgatitur ...