Super smoothie me avocado, kale, ananas dhe arre kokosi

 

Gjysem avocado, kale te prere ne copa, disa copa ananasi (une I preferoj ti pres, ti ngrij pastaj ti bej smoothie), nje gjysem arre kokosi (pjesa e brendshme), uji I arres te kokosit(ne vend te kesaj edhe caj jeshil I ftohte ben sens), nje maje luge kripe dhe nje luge mjalte.

Shtojini te gjitha ne nje blender, shtoni dhe akull per ta ftohur mire dhe jepini ne max deri sa te behet smooth.

Shendetshmerisht
  • Incognito Chef

    In house chef

    Food enthusiast - your average corporate career junkie with some weird taste in food. Tasty healthy food that can be done quickly, with the least amount of mess and easy breezy.

Ads

You May Also Like

Negroni: Aperitivi Superior

Eshte e premte dhe e premtja do pakez alkool para darke, vere gjate darkes, ...

Kafe irlandeze

Kafe Irlandeze

Ne keto dite te ftohta dimer ska gje me te mire sesa ta nisesh ...

Supë verore me domate

Në këtë vapë të nxehtë që ka pushtuar qytetin, që në qershor, imagjinoni më ...

Gnocchi me patate

Gnocchit e Italise se veriut jane ato me te famshmet, te cilat jane me ...

Caipirinha me manaferra

Sezoni i manaferrave ka filluar dhe eshte e rendesishme qe keto fruta, kaq te ...

Kek “Bjondinat”

Më ra në sy kjo ëmbëlsirë ndërsa kisha humbur në Youtube, në labirintin e ...