Super smoothie me avocado, kale, ananas dhe arre kokosi

 

Gjysem avocado, kale te prere ne copa, disa copa ananasi (une I preferoj ti pres, ti ngrij pastaj ti bej smoothie), nje gjysem arre kokosi (pjesa e brendshme), uji I arres te kokosit(ne vend te kesaj edhe caj jeshil I ftohte ben sens), nje maje luge kripe dhe nje luge mjalte.

Shtojini te gjitha ne nje blender, shtoni dhe akull per ta ftohur mire dhe jepini ne max deri sa te behet smooth.

Shendetshmerisht
  • Incognito Chef

    In house chef

    Food enthusiast - your average corporate career junkie with some weird taste in food. Tasty healthy food that can be done quickly, with the least amount of mess and easy breezy.

Ads

You May Also Like

Vita 99

Ky restorant ne pikpamjen time personale eshte personifikimi i te gatuarit te pastave te ...

One-Pan Pasta “The Lazy Sunday Solution”

This is the perfect recipe for the lazy and everyone that are still in ...

Kruasant: Metoda e shkurtër

A mund të biem të gjithë dakord që kruasantët janë ushqimi i përkryer për ...

Jufka me pulë

Mishi i pulës është mishi më i dashur në shtëpinë time, dhe ndonëse shpeshherë ...

Torta Mimoza

Jemi në shkurt, dhe krahas Shën Valentinit, le të mos harrojmë edhe lulet mimoza, ...