The Series: Cooking without Recipes

gatuaj-pa-receta-4

Po mendoja te beja dicka pak me te thjeshte, dhe me e llogjikshme kur te gjithe mund te marrin dhe te bejne gjera me ca ka ne frigorifer me shume se cdo gje tjeter. Ne fakt me kujtohet para shume vitesh(shume!), ne mes te hicit – Oak Bluffs, MA nese ju ben sens, specifikisht ne Circuit Ave, po punoja ne nje hardware store (praktikisht nje dyqan qe shiste materiale ndertimi, bojera dhe shume gjera te tjera qe mund te duhen per shtepine, dhe pronarja, e cila e kishte emrin Susan, e kishte trasheguar dyqanin dhe vazhdonte e menaxhonte ne te njejten menyre. Susan, ishte tipikja e amerikaneve qe jane pak(si shume) te cudtishme, por kishte nje koncept dhe ide shume te thjeshte mbi te berit te gjerave – me sy – dhe ne te njejten kohe kishte ate aftesine qe te bente bashke disa perberes pa lidhje ne nje pjate fantastike per te lepire gishtat!

Si te bejme gjerat me sy? Seria me e fundit e delicious – si te gatuajme me receta pa receta. Meso te gatuash pa receta dhe ne varesi te qejfit tend 🙂 Rregjistrohu tani ne formen e meposhtme dhe merrni recetat me email sapo te jene gati.

[activecampaign form=38]