Si te gatuajme Pica Margarita.

Pica Margarita

Atehere pasi kemi bere brumin perfekt te pices duhet te bejme nje pice dhe pica me e shijshme eshte dhe me e thjeshta.

Per te gatuar nje Pice Margarita kemi nevoje per :

  • 4 domate ose salc me copeza domatesh.
  • hudher
  • vaj ulliri
  • Kripe/Piper/Rigon
  • Borzilok
  • Mocarrela

Ne nje tigan hedhim vajin dhe hudhren qe te skuqen dhe me pas shtojme copezat e domates se bashku me kripe, piper dhe rigon sipas deshires. E lem salcen menjane qe te ftohet plotesisht dhe fillojme punojme me bazen e pices duke e hapur taven qe do perdorim.

Shperndajme salcen mbi bazen e pices dhe hedhim siper saj copa mocarrela. Sperkatim pak vaji ulliri dhe borzilok. E fusim ne nje furre te nxehur qe me perpara ne temperaturen 220 grade celcius per 10 minuta.

 

Shendetshmerisht
  • A fresh graduate with a really serious degree and a sense of humor. With a bunch of summer experiences working in Martha's Vineyard's kitchens and a royal love for food.

Ads

You May Also Like

Si te gatuajme Frikase – Supa superiore

Koncepti I frikasese perfshin nje super te thjeshte me pule dhe perime qe u ...

Cheesecake me oreo dhe Nutella e papjekur

Njёra ndёr shoqet mё tё mira pati datёlindjёn kёtё jave, kёshtu qё vendosa ta ...

Strudel me molle

Si te gatuajme Strudel me molle

Tashi qe po na afrohen dhe festat te gjithe duan ate gjene e embel ...