Si te gatuajme Pica Margarita.

Pica Margarita

Atehere pasi kemi bere brumin perfekt te pices duhet te bejme nje pice dhe pica me e shijshme eshte dhe me e thjeshta.

Per te gatuar nje Pice Margarita kemi nevoje per :

  • 4 domate ose salc me copeza domatesh.
  • hudher
  • vaj ulliri
  • Kripe/Piper/Rigon
  • Borzilok
  • Mocarrela

Ne nje tigan hedhim vajin dhe hudhren qe te skuqen dhe me pas shtojme copezat e domates se bashku me kripe, piper dhe rigon sipas deshires. E lem salcen menjane qe te ftohet plotesisht dhe fillojme punojme me bazen e pices duke e hapur taven qe do perdorim.

Shperndajme salcen mbi bazen e pices dhe hedhim siper saj copa mocarrela. Sperkatim pak vaji ulliri dhe borzilok. E fusim ne nje furre te nxehur qe me perpara ne temperaturen 220 grade celcius per 10 minuta.

 

Shendetshmerisht
  • A fresh graduate with a really serious degree and a sense of humor. With a bunch of summer experiences working in Martha's Vineyard's kitchens and a royal love for food.

Ads

You May Also Like

Brownie vegane (sërish të shijshme)

Kam konsideruar seriozisht që ta provoj kuzhinën vegane, me hovin që ka marrë vitet ...

Sanduic me bejkon

Sanduic me bejkon.

Receta e rradhes super e thjeshte eshte ne nje nivele komplet tjeter me gjithe ...

Receta Indiane: Pule me Curry dhe oriz

E di qe jam fiksuar me keto recetat orientale, por le te jemi realist, ...

One Pot Pasta with Spinach and Tomatoes

Ingredients: Cherry, grape or normal tomatoes, diced. Spinach. Basil. Half a pack of spaghetti. ...