Si te gatuajme brumin perfekt te pices.

Brum Pice

Problemi me picen e bere ne shtepi eshte qe ska asnjehere shijen e asaj ne nje piceri dhe ky fakt ka shume lidhje me faktin sesi ne bejme brumin e pices.

Per te bere gati brumin e nje pice te zakonshme ju duhen :

  • 400 gram miell i zakonshem
  • 2 luge caji me kripe
  • 1 luge caji maja buke
  • 1 luge caji sheqer
  • 30 gram vaj ulliri
  • 100 gram uje te ngrohte

Perpara se cdo gje tjeter ne duhet te perzjejme ujin e ngrohte me majan, gjysen e vajit dhe sheqerin, ne kete menyre maja fillon te veproje.

Hedhim miellin ne tavolinen e punes se bashku me kripen, e perzjejme dhe hapin nje grope ne mes ku hedhim perzjerjen e majas. E punojme per rreth 7-10 min duke e kontrolluar qe te jete nje mase solide, nqs brumi ngjitet ne duar ath hidhni nje lug miell dhe  vazhdoni ta punoni .

Ne momentin qe masa eshte solide atehere nje tas lyeni me vaj dhe vendosni masen brenda duke e mbuluar rrob ose qeske kuzhine. Futeni ne nje furre te vaket dhe lereni per nje ore ose derisa te jete zmadhuar dy here.

Ky do jete brumi perfekt i pices qe mund te perdoret per pica, sanduice ose cdo gje tjeter qe ju te deshironi.

 

 

Shendetshmerisht
  • A fresh graduate with a really serious degree and a sense of humor. With a bunch of summer experiences working in Martha's Vineyard's kitchens and a royal love for food.

Ads

You May Also Like

Specialitet Indian: Pule me Gjalp Murgh Makhani

Ky specialitet indian ka shume e shume zgjidhje per tu gatuar, por modeli im ...

Si te zgjedhim avokadon perfekte

Avokado eshte nje nga ato frutat qe jane aq perfekte, si ne shije dhe ...

Pule Piccata me limon dhe caperi

Koncepti I pules piccata eshte po aq Italian dhe sa amerikan ne teresi. Po ...